poniedziałek, 12 sierpnia 2013


"THE NEXT 30 DAYS ARE GOING TO PASS WHETHER YOU LIKE IT OR NOT, SO WHY NOT THINK ABOUT SOMETHING ALWAYS WANTED TO TRY AND GIVE IT A SHOT FOR THE NEXT 30 DAYS?"

Pamiętam moje pierwsze dni po odkryciu ted.com - nazwa tej strony mogłaby być wtedy dla mnie synonimem dla od kilku dni nie mogę odkleić się od laptopa. Jeśli jest ktoś kto nie wie o czym mowa, najwyższa pora nadrobić zaległości: TED (skrót od: technology, entertainment, design) jest platformą internetową stworzoną przez architekta Richarda Wurmana. Zawiera kilku lub kilkunastominutowe prezentacje z różnych dziedzin - jedyne w swoim rodzaju intelektualne show będące olbrzymią dawką inspiracji, motywacji i wiedzy. Poza treścią, warto zwrócić uwagę na ich jakość - każde z nich jest dla mnie sztuką samą w sobie.

Teraz chciałabym skupić się na jednym konkretnym wystąpieniu: link

Czy jest coś co zawsze chcieliście zrobić, ale... hmmm? no właśnie...
Matt Cutts proponuje: spróbuj to robić przez kolejne 30 dni.  


Miesiąc jest okresem czasu w którym można wyrobić sobie nowy bądź porzucić stary nawyk.

Można zatem przyzwyczaić się do jeżdżenia rowerem do pracy (jak sam autor), rzucić palenie, słodycze czy Twittera. Co daje takie wyzwanie? Tego dowiesz się oglądając wystąpienie Matta Cuttsa.  


Ten niespełna 10-minutowy wykład podpowiada jak ustalić i osiągnąć życiowy cel.

Czy to o czym mówi Matt brzmi znajomo? Dlaczego nie spróbować 30-dniowego wyzwania i nie sprawdzić jak to działa? Następne 30 dni minie tak czy siak, więc zastanówcie się, co zawsze chcieliście robić i bierzcie się do roboty!

Polecam! 

Podejmujecie wyzwanie?

0 komentarze:

Prześlij komentarz