wtorek, 7 stycznia 2014


Dzisiaj zostajemy jeszcze w klimacie obuwia. Było o historii powstania marek Nike, Adidas i Puma, dzisiaj pora na Converse. Firma The Converse Rubber Company powstała w 1809 roku z inicjatywy Marquisa Millsa Conversa, a na rynku zadebiutowała... produkcją opon samochodowych! Nie zajmowała się nią jednak zbyt długo - jej właściciel postanowił zmienić charakter działalności i skupił się na obuwiu sportowym.

To właśnie on stworzył pierwsze na świecie, bardzo charakterystyczne trampki (sięgające za kostkę, z podeszwą z grubej gumy), które zasłynęły jako buty dla koszykarzy.

Jak to się stało?

Ich zwolennikiem była gwiazda tego sportu - Charles Hollis "Chuck" Taylor. Dzięki jego sugestiom ulepszono pierwotny model Conversów - stały się bardziej wygodne i funkcjonalne. Poza tym firma zawdzięcza mu jeszcze rozgłos - bowiem użyczył im swojego wizerunku w reklamie. Do dzisiaj najlepiej sprzedającym się modelem są te, których logo zawiera jego nazwisko:W latach '50 XXgo wieku trampki z boiska przedarły się do mody ulicznej i triumfują w niej do dziś.

Ciekawostką jest, że...

w 2003 roku marka Converse zmieniła swojego właściciela - firma Nike kupiła ją za 305 milionów dolarów.0 komentarze:

Prześlij komentarz