piątek, 31 stycznia 2014


Pierwszy miesiąc 2014 był dla mnie bardzo dobrym czasem, w którym znalazłam też sporo czasu na blogowanie. Gdyby coś komuś umknęło, w dzisiejszym poście podsumowującym można znaleźć przegląd całego miesiąca.  

Zaczęłam realizację projektu Business English, dzięki któremu na Waszych ścianach na facebooku codziennie pojawia się nowe słownictwo. Powtórki tygodniowe można znaleźć w cotygodniowych, niedzielnych postach. (styczniowe: tu, tu i tu :)
Jak Wam idzie? :)

Poza tym pojawił się też pierwszy wpis z cyklu o zarządzaniu sobą w czasie.W tym miesiącu napisałam kilka inspirujących postów na temat sylwetek biznesu tj.

- Skromny Wojciech Inglot, o którym za życia nie było za głośno, mimo że jako pierwszy Polak otworzył sklep na Times Square i wypromował światowej klasy markę kosmetyczną pod swoim nazwiskiem.

- Beate Uhse,która walczyła z brakiem świadomości seksualnej ludzi po wojnie, otworzyła pierwszy sexshop w czasach kiedy do więzienia można było trafić za samo wypowiedzenie słowa: "penis"

-Harland Sanders, który mimo 60 lat na karku ruszył w świat by zaprezentować swoje dania - i tak rozpoczęła się historia sieci KFC

-Soichiro Honda, który dzielnie podnosił się po każdej porażce

-Zbigniew Grycan twórca sieci lodziarni pod swoim nazwiskiem

-Maxymilian Faktorowicz - twórca sieci kosmetycznej Max Factor


Przedstawiłam też historię powstania takich marek jak:


-Converse (które na początku nie zajmowało się wcale produkcją obuwia)


-Nike (w poście również o tym, jak powstało logo)-Nivea (jej twórca wywodzi się z Gliwic)Nie zabrakło też postów o reklamie :


Na koniec kilka słów o tym, czym jest Crowdfunding, oraz zdecydowanie "najlżejszy" post miesiąca - z filmami motywacyjnymi. :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz