środa, 5 marca 2014


Dużo można mówić o ludziach sukcesu - o tym co osiągnęli, jakie fortuny zbijają i jakimi są teraz autorytetami. Jednak często zapominamy jak długą i trudną drogę przebyli. Dlatego dzisiaj kontynuować będę temat: sukces a porażka.W poprzednim wpisie poruszyłam temat Soichiro Hondy, który całe życie pracował nad swoim pomysłem, by dostać się w szeregi Toyoty. Po odmowie zbudował fabrykę, która zniszczona została w czasie wojny. Po jej zakończeniu (trochę przypadkowo) opatentował pierwszy motorower, który też nie od razu skradł serca ludzi.

Dzisiaj przytoczę Wam kilka innych przykładów, nie tylko stricte biznesowych (chociaż w sumie kariera piosenkarza czy artysty to też niezły biznes...) Są to osoby dobrze wam znane tylko dlatego, że uparcie i konsekwentnie szły swoją drogą.

Proponuję zgadywankę. 

Ja przedstawiam krótkie zdanie na temat postaci, Wy zgadujecie o kim mowa. Odpowiedzi znajdują się pod każdym z opisów, proszę nie podglądać! :)1. Za czasów szkolnych nie został przyjęty do drużyny koszykarskiej w szkole, ponieważ był za mały i słaby.
Odpowiedź:

2. Ponad 1000 restauracji odrzuciło jego przepis na przyrządzanie kurczaków.

Odpowiedź:


Harland Sanders we własnej osobie ;)
3. Został zwolniony z pierwszej pracy, ponieważ "brakowało mu pomysłów" 

Odpowiedź: 


4. Dwukrotnie zbankrutowały jego firmy i kilka razy poniósł klęskę w wyborach. 

Odpowiedź:


5. Nie skończył studiów, rzucił Harvard i założył w garażu firmę. 

Odpowiedź:


7. Został na początku skreślony z powodu niezrozumiałej gry aktorskiej. 

Odpowiedź:


8. Jego nauczyciel uważał go za beznadziejnego kompozytora, w ostatnich latach życia stracił słuch, mimo to skomponował najwspanialsze dzieła. 

Odpowiedź:


Jak Wam poszło? :) 
Na ciąg dalszy zapraszam już jutro ! :) 

Nowości można śledzić na :0 komentarze:

Prześlij komentarz