piątek, 7 lutego 2014Walt Disney przyszedł na świat w 1901 roku w ubogiej rodzinie. Roznosił gazety, aby wspomóc finansowo rodziców i rodzeństwo, wolne chwile przeznaczał na doskonalenie rysunku. W wieku 22 lat, po wielu nieudanych próbach znalezienia zatrudnienia założył swoje studio rysunkowe. Jego kariera nie była usłana różami. Wielokrotnie bankrutował, dopiero po ponad 30 latach pracy wyszedł z problemów finansowych. 

Od dzieciństwa uchodził za marzyciela, lecz nie był wybitnie zdolny. Dlatego do pracy zatrudniał zawsze ludzi lepszych od siebie. Miał wizję opartą na tworzeniu filmów anonimowych z postaciami trójwymiarowymi i konsekwentnie ten plan realizował. Założył, że jego filmy mają być śmieszne, a zarazem wiarygodne. Dążył do perfekcji i rzadko chwalił swoich pracowników, zamiast tego motywował i dużo wymagał podkreślając, że tylko praca zespołowa przynosi pożądane efekty. Miał z nimi dobry kontakt - znał wszystkich z imienia i nazwiska, oraz służył pomocą przy rozwiązywaniu problemów z życia prywatnego. 

1954 rok był przełomowym rokiem w jego karierze, właśnie wtedy podpisał kontrakt z telewizją na produkcję cotygodniowych programów, oraz sprzedał licencję na wykorzystanie anonimowych postaci. 

Zmarł krótko po swoich 65 urodzinach, jednak dzięki swoim filmom długo zostanie nieśmiertelny w naszej świadomości.

Mój ulubiony cytat zaczerpnięty z Disney'a: 
0 komentarze:

Prześlij komentarz