poniedziałek, 9 grudnia 2013


Dzisiaj udowodnię po raz kolejny, że zostanie milionerem wcale nie jest tak trudne, jak Wam się wydaje... :) Wszystko zależy od dobrego pomysłu, a ogranicza Was tylko własna wyobraźnia. 

Bohaterką dzisiejszego postu będzie Cindy Cashman, która bez wielkich nakładów finansowych, bazując na swojej pasji zarobiła pierwszy milion. Co było tą pasją? Zwyczajne czytanie książek.


Marzyła o wydaniu bestsellera na temat relacji damsko - męskich, więc zaczęła zbierać opinie, przeprowadzać wywiady i kompletować materiały do swojej książki pod tytułem: "Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach." Sęk w tym, że sama Cindy nigdy mężczyzną nie była, a z wywiadów, relacji i przeprowadzonych rozmów wynikało, że mężczyźni o kobietach wiedzą tyle co nic. Tak powstała książka którą wydała pod pseudonimem Dr. Alan Francis :


Przewrotny tytuł oraz pochlebna recenzja na odwrocie stanowiły jedyną jej treść. Sto dwadzieścia pustych stron miało symbolizować całą wiedzę mężczyzn na temat kobiet. 

Co najciekawsze, książka rozeszła się jak świeże bułeczki. Kosztowała 3,95 dolara, a kobiety kupowały ją w hurtowych ilościach mówiąc, że warto sprawić taki prezent bliskiej osobie, chociażby dla widoku miny i reakcji jaką wywołuje.  

Święta za pasem, może warto sprawić taki podarunek swojemu mężczyźnie, lub przyjacielowi? :)

Pomysł prosty, ciekawy, nieszablonowy i stosunkowo łatwy w realizacji. Dzięki niemu Cindy zarobiła swój pierwszy milion i kupiła posiadłość w Texasie. Jest to kolejny dowód na to,  że w  biznes można przerodzić dosłownie wszystko. ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz